DİDİM BELEDİYESİ’İNDEN KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Ana Sayfa » Didim » DİDİM BELEDİYESİ’İNDEN KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR
Paylaş
Tarih : 26 Ağustos 2016 - 21:31

FotoYeni Asır Gazetesi‘ n de 17.08.2016 tarihinde yayımlanan , tamamen gerçek dışı iftiralar içeren haberle ve bu güne kadar bilinen çıkar çevrelerince sürdürülen benzer saldırı, iftira gibi çirkin ve seviyesiz yöntemlerle karalama ve yıldırma faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme çerçevesinde aşağıdaki açıklamalar Kamuoyuna sunulmaktadır.
Haberde , Didim Belediyesi ‘ nin günlük 65.000,00.-TL ciro yaptığı iddia edilen 5 işletmesini , FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan Erkan Karaarslan ‘ ın paravan şirketi olan DİBEL A.Ş ‘ ne yıllığı 15.000,00.-TL sı bedelle kiraladığı , Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ‘ ın ise , DİBEL A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu şirketten aylık 22.500,00.-TL maaş aldığı , kiralanan yerlerin Altınkum ‘ da bulunan Barış 1 ve Barış 2 çay bahçeleri , Orman Kampı , Akbük ‘ te bulunan Zübeyde Hanım Çay Bahçesi ve Altınkum plajı olduğu iddia edilmiştir. Bu haberde Didim ‘ de iş adamı olduğu belirtilen Naci Şenses ‘ in de aynı doğrultudaki beyanlarına yer verildiği görülmektedir.

img380

Yukarıda kısaca özetlenen haber içeriğindeki hiçbir iddia doğru değildir. Şöyle ki ;

1-Dibel A.Ş kimsenin paravan şirketi değildir. Bu şirketin hisselerinin % 100 ‘ ü Didim Belediyesi ‘ ne aittir. Kısaca , DİBEL A.Ş ‘ de Didim halkına hizmet amacıyla kurulmuştur. DİBEL A.Ş ‘ de , aynı Didim Belediyesi gibi Sayıştay denetimine tabidir. Gerçek durumun aksini iddia edip , iftira niteliğinde haber yapanları , bu haberde beyanda bulunanları ve FETÖ terör örgütü ile de ilişkilendirmeye çalışanları kınıyoruz. Gerçek dışı iddialarını ispatlayamadıkları taktirde kendilerini müfteri ilan ediyoruz.

2-Didim Belediyesi Başkanı Ahmet Deniz Atabay , Didim Belediyesi ‘ ni temsilen DİBEL A.Ş ‘ nin yönetim kurulu başkanıdır. Ahmet Deniz Atabay , DİBEL A.Ş ‘ den 1.-TL sı dahi maaş almamaktadır. Aylık 22.500,00.-TL maaş alındığı iddiası külliyen yalandır. Ahmet Deniz Atabay , DİBEL A.Ş ‘ den 1.-TL dahi maaş aldığının ispat edilmesi halinde Didim Belediye Başkanlığından derhal istifa edeceğini Didim Halkına taahhüt etmektedir. Ancak bu haberi yapan gazeteci ile iş adamı olduğunu belirten Naci Şenses bu iddialarını ispat edememeleri halinde , alınlarına müfteri damgasının yapışacağını bilmeleri gerekmektedir. Belki de en önemli sonucu bir daha böyle iftira , yalan içeren , dayanaksız haberler yapmazlar ve bu tür beyanda bulunmazlar. Takdiri Didim Halkına bırakıyoruz.

3-Didim Belediyesi ‘ ni ve Belediye Başkanı ‘ nın FETÖ terör örgütü ile ilgili olarak tutuklandığı belirtilen kişi ile irtibatlandırarak haber yapmak büyük bir saygısızlık ve aymazlıktır. Didim halkı da bilmektedir ki , ne Didim Belediyesi ‘ nin , ne Belediye çalışanlarının ve ne de Belediye Başkanı ‘ nın terör örgütleri ile , örgüt mensupları ile bir ilgi ve alakası olamaz. Halkımızın üstüne kurşun sıkan , bomba atan FETÖ terör örgütü ancak lanetlenecek bir örgüttür. Haberin içinde FETÖ kelimesine de yer verilmesi açıkça hedef gösterme , karalama kampanyası ürünüdür. Amaç , haberde CHP ‘ li belediye başkanı denmek suretiyle hem bir siyasi partiyi yıpratmak hem de Belediye Başkanı ‘ nı karalamak gayesi gütmektedir ki , yalan haber ve beyanlarla kimse amacına ulaşamayacaktır.

Ahmet Deniz Atabay , demokrat , laik , Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemiş kimliği ile tanınan bir kişidir. Böyle bir haberde isminin geçmesi dahi kendisine zül gelmektedir. Ahmet Deniz Atabay ‘ ın ismini karıştırarak böyle bir haber yapılması ile amaçlanan netice , iftiracıların kursaklarında kalacaktır.

4-Didim Belediyesi ‘ ne ait olan DİBEL A.Ş ‘ nin işlettiği tüm işlemeler ( kaldı ki Altınkum plajı bizzat Didim Belediyesi tarafından işletildiğinden haberin bu bölümü de yalandır ) verimli bir şekilde işletilmekte olup , halkımızın beğeni ve takdirini kazanmıştır. Bu tesislerin tamamı kar etmekte , elde edilen kar yine Didim halkı için harcanmaktadır.. Hem Didim Belediyesinde hem de DİBEL A.Ş ‘ de her türlü işlem denetlenerek hukuka uygun ve şeffaf olarak , Didim Halkının yararına yapılmaktadır.

5- Daha önce aynı gazetede, sosyal medyada ve diğer bazı yayın organlarında aynı kaynaklarca Kip firması ile Forklift kiralama işleri hakkında üretilen haber ve iddialar dayanağı olmayıp bu söylemler yanlış ve maksatlıdır. Şöyle ki ; Belediyemiz yol, kaldırım, park ve benzeri imalatlarını kendi personeliyle yaptığı gibi yetişemediği durumlarda 4734 sayılı ihale kanunu ve mevzuat hükümleri uyarınca ihale ve doğrudan temin yöntemleriyle üçüncü şahıslara yaptırmaktadır. Kip Organizasyon Reklam Turizm İnşaat Taşımacılık San. Tic. A. Şirketi de bunlardan birisi olup hiçbir ayrıcalığı yoktur ve bahsedilen tarzda usulsüz ödemeler yapılmamıştır. Kaldı ki, yapılan tüm işlemler her koşulda Sayıştay denetimine tabidir ve denetlenmektedir.
Bu konudaki şikayetler ve iddialar hakkında Didim Kaymakamlığı’nın 28.10.2015 tarih ve 21 nolu kararı ile Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2015/3718 dosyası hakkında 17.11.2015 tarihinde 2015/3097 sayılı kararı sonucunda “Soruşturma İzni Verilmemesine” ve şikayetin işleme konulmasına yer olmadığına dair karar verilmiş olmasına rağmen bu konunun devamlı gündemde tutulması anlaşılmaz olup iftira ve karalama amacı taşıdığı aşikardır. Aynı şekilde Forklift kiralaması da ; ihtiyaç duyulduğu durumlarda 2014 yılından itibaren Kip firması dahil olmak üzere 8 firma veya kişiden Bayındırlık fiyatlarının çok altında teklif alma ve en düşük fiyat verenlerden operatörü yükleniciye ait olmak üzere sağlanmıştır. Her iki konuda da en küçük bir hata ve ihmal yoktur.
Son olarak belirtmek isteriz ki , olumlu, yapıcı eleştirilere her zaman saygı duymaya ve dikkate almaya devam edeceğiz. Karalamaya ve iftiraya yönelik iddiasını ispatlayamayanlar müfteridir.

Saygılarımızla Didim Halkına arz olunur.

Ahmet Deniz ATABAY
Didim Belediye Başkanı

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

image

BENZER HABERLER

Wiacamp’da Sertifika heyecanı

Didim Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi işbirliğiyle 16-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası Resim ve Sanat Çalıştayı

Başkan Atabay Mavişehir Spor Kompleksinin açılışını yaptı

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Mavişehirde Spor Kompleksi ve Dinlenme yerinin açılışını yaptı. Didim Belediyesi tarafından yenilen içerisinde

Didim Belediyesi Yaz Okulları Açıldı

“Okullar hayat olsun” projesi kapsamında Didim Belediyesi’nin açmış olduğu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz