2016 Didim Turizminden Müjdeli Haber

Ana Sayfa » Didim » 2016 Didim Turizminden Müjdeli Haber
Paylaş
Tarih : 24 Mayıs 2016 - 20:12

Didim turizmine alternatif yaratma, dış pazarda daha çok tanınılırlığını arttırabilmek ve Türk turizminde gerçekleşen kayıpların önüne geçmek adına fuarlara katılıp, turizm acenteları, önde gelen turizmciler ile bir araya gelen Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın geçtiğimiz yıldan bu yana yapmış olduğu çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

2016 Didim Turizminden Müjdeli Haber
Geçtiğimiz aylarda Didim Ticaret Odası Strateji Geliştirme Komisyonu Başkanı Hikmet Atilla ile birlikte 11 binin üzerinde üyesi olan Alman Seyahat Acentaları birliği (DRV) ziyaret ederek önde gelen turizmcilerle bir araya gelen, TURSAB Başkanı, eski bakan Bahattin Yücel’in de davetli olduğu Türk Turizminin bugünü ve geleceği, Analog’dan Digital’e geçiş isimli toplantı ile turizmi ön planda tutucu çalışmalar yapan Türkiye’nin turizm sektöründe yaşadığı krizin önüne geçerek imaj düzeltmeyi aynı zamanda Didim’in dış pazarda daha çok tanınırlığını arttırmayı hedefleyen Başkan Atabay’ın çalışmaları olumlu olarak geri dönüşler göstermeye başladı.
Alman Seyahat Acenteleri birliği (DRV) üyeleri kongre seminer ve toplantı başkanları Didim’i ziyaret ettiler. Üyelere Didim’in tarihi, kültürel değerleri tanıtıldı ve bilgiler verildi. Didim’in güvenli bir tatil yeri olduğunu kanısına varan, Didim’de yaşayan Almanlarla görüşerek bilgiler alan heyet topladığı bilgilerle Didim’i Almanya’da DRV yönetimine sunacak.
Alman Acenteler Birliği üyeleri dış ilişkiler sorumlularından DRV Kongre, Seminer ve Pazarlama Grubu Başkanı Andrea Fröbel, kongre sorumlusu Sabrina Kirves, kongre sorumlusu Anastasia Uljanov, Türkiye Seyehat Acentalar Birliğinden Gülberk Asyapar, Aylin Özsavaş ile Didim’de düzenlenen yemekte bir araya gelen Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay “Didim’in tanınırlığını arttırarak, İlçemiz turizminde alternatif yaratmayı hedefliyoruz. Ülkemizin güvenlikle ilgili bir sorunu olduğu bu durumun turizmi baltalayacağını konuşuluyordu, yapmış olduğumuz çalışmalar ve görüşmeler ile bu algıyı yıktık Türkiye güvenilir bir ülkedir” dedi.
Alman Seyahat Acenteleri birliği başkanları Türkiye’nin güvenli bir ülke olmadığı yönündeki iddialara açıklık getirirken heyet Didim başta olmak üzere bir çok sahil kesiminin güvenli olduğu ve 2016 turizm sezonunda turizm potansiyelinin kesinlikle düşmeyeceği ifadelerine yer verdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

image

BENZER HABERLER

DİDİM BELEDİYESİ’İNDEN KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Yeni Asır Gazetesi‘ n de 17.08.2016 tarihinde yayımlanan , tamamen gerçek dışı iftiralar içeren haberle ve bu güne kadar bilinen çıkar çevrelerince

Wiacamp’da Sertifika heyecanı

Didim Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi işbirliğiyle 16-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası Resim ve Sanat Çalıştayı

Başkan Atabay Mavişehir Spor Kompleksinin açılışını yaptı

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Mavişehirde Spor Kompleksi ve Dinlenme yerinin açılışını yaptı. Didim Belediyesi tarafından yenilen içerisinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz